امروز اینجاییم که به مقایسه کره بادام زمینی و درختی بپردازیم . شاید برای همه ما سوال بوده که چرا کره بادام زمینی انقدر معروف است اما کره بادام درختی نه ؟
و یا اینکه آیا کره بادام زمینی چه فرقی با کره بادام درختی دارد و چه شباهت هایی دارد ، و اینکه کدام را بخریم ؟

 • مقدمه
 • ارزش غذایی و مزه و طعم
 • محتوای غذایی و ویتامین ها و مواد معدنی
 • کاربرد ها و تاثیرات در سلامتی
 • فواید کلی کره بادام زمینی در مقابل بادام درختی
 • نتیجه گیری

مقدمه

بادام زمینی و بادام درختی دو منبع چربی پرطرفدار و مفید در تغذیه هستند که در بسیاری از رژیم‌های غذایی جایگاه ویژه‌ای دارند. هر کدام از این دو محصول خصوصیت‌های منحصر به فردی دارند که از طعم و مزه تا ارزش غذایی متفاوت است. در این مقاله، ما به مقایسه کره بادام زمینی و درختی می‌پردازیم تا به خوانندگان کمک کنیم تا انتخاب بهتری در تغذیه خود داشته باشند.

مقایسه کره بادام زمینی و کره درختی

ارزش غذایی و مزه و طعم

کره بادام زمینی و کره بادام درختی هر دو منابع خوبی از چربی‌های سالم و پروتئین هستند. با این حال، ارزش غذایی آن‌ها اختلافاتی دارد. برای مثال، کره بادام زمینی معمولاً حاوی مقادیر بیشتری از پروتئین و فیبر است، در حالی که کره بادام درختی دارای مقادیر بیشتری از آهن و کلسیم است.
و همچنین یکی از عوامل مهم در انتخاب بین این دو محصول، مزه و طعم آن‌هاست. کره بادام زمینی دارای طعم غنی و قوی بادام زمینی است که برای بسیاری از افراد جذاب است. از طرف دیگر، کره بادام درختی معمولاً دارای طعم خنک‌تر و ملايم‌تری است که ممکن است برای بعضی افراد جذابیت بیشتری داشته باشد.

محتوای غذایی و ویتامین ها و مواد معدنی

هردو کره بادام زمینی و کره بادام درختی مجموعه ای مشابه ا زمواد مغذی را ارائه می دهند ، اما تفاوت های ظریف ولی مهمی دارند :

مطالعه بیشتر  نوشیدنی های زعفران

در بخش مقایسه محتوای غذایی :

در اولین مورد یعنی کره بادام درختی :

 • کالری: تقریباً 101 کالری در هر قاشق غذاخوری.
 • پروتئین: حاوی 2.4 گرم است.
 • کربوهیدرات: 3.4 گرم را فراهم می کند.
 • چربی کل: سرشار از 9.5 گرم.
 • شکر: تقریبا هیچ.

و در مورد دوم یعنی کره بادام زمینی :

 • چربی های سالم: هر دو حاوی چربی های تک غیراشباع هستند که برای قلب مفید هستند. با این حال، کره بادام دارای لبه کمی است و 25 درصد چربی تک غیراشباع بیشتری نسبت به کره بادام زمینی دارد.
 • چربی اشباع شده: کره بادام زمینی دو برابر کره بادام چربی اشباع شده دارد. در حالی که مقداری چربی اشباع شده مشکلی ندارد، مصرف بیش از حد آن می تواند بر سلامت قلب تاثیر بگذارد.

و در بخش مقایسه آنها در ویتامین ها و مواد معدنی :

  • ویتامین E: کره بادام تقریباً سه برابر بیشتر از کره بادام زمینی ویتامین E دارد.
  • آهن: دو برابر میزان آهن در مقایسه با کره بادام زمینی.
  • کلسیم: کلسیم بسیار زیاد هفت برابر بیشتر از همتای بادام زمینی خود.
  مقایسه کره بادام زمینی و درختی

  کاربرد ها و تاثیرات در سلامتی

  هر دو نوع کره بادام می‌توانند در آشپزی و تهیه غذاها مورد استفاده قرار بگیرند. از کره بادام زمینی معمولاً برای تهیه انواع پاستا، سس‌ها و تشکیل دهنده برخی از محصولات شیرین استفاده می‌شود. به عنوان مثال، پخت کوکی‌ها و کیک‌ها. از طرف دیگر، کره بادام درختی برای تهیه محصولاتی مانند سس‌ها، خمیرهای نان و تهیه شیرینی‌ها استفاده می‌شود.
  و در بخش سلامتی و مقایسه کره بادام زمینی و درختی هردو رشد سلامتی مفید هستند، اما ممکن است برخی افراد نیاز داشته باشند تا برای انتخاب بهترین گزینه، با متخصص تغذیه خود مشورت کنند. به عنوان مثال، افرادی که دچار آلرژی به بادام زمینی یا درخت بادام هستند، باید انتخاب خود را بر اساس رژیم‌های تغذیه‌ای خاصی که توسط متخصصان پیشنهاد می‌شود، انجام دهند.

  فواید کلی کره بادام زمینی در مقابل بادام درختی

  یکی از مزایای اصلی کره بادام زمینی نسبت به کره بادام درختی، میزان بازتاب روغن آن است. کره بادام زمینی معمولاً دارای بازتاب روغن بیشتری است که می‌تواند در تهیه غذاهایی مانند پخت کیک، کلوچه، و کوکی‌ها کاربرد داشته باشد.
  و همچنین کره بادام زمینی دارای مقادیر بالایی از پروتئین است که برای ساخت و ترمیم بافت‌های بدن لازم است. این ویژگی از اهمیت بسیاری برای افرادی که به دنبال افزایش مصرف پروتئین در رژیم غذایی خود هستند، برخوردار است.
  و در بخش دیگر کره بادام زمینی یک منبع خوب از ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان قوی است. این ویتامین می‌تواند در حفظ سلامتی پوست و مو، پیشگیری از آسیب‌های ناشی از اکسیداسیون سلولی، و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک کند.
  و در مقایسه کره بادام زمینی و درختی ،کره بادام زمینی معمولاً حاوی مقادیر قابل توجهی از فیبر است که به سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند. مصرف فیبر به میزان کافی می‌تواند مشکلات مربوط به یبوست را کاهش داده و سلامتی دستگاه گوارش را تقویت کند.

  مطالعه بیشتر  همه چیز درباره کاشت زعفران

  نتیجه گیری

  در نبرد کره های آجیل ، کره بادام به عنوان پیروز در مورد ویتامین ها، مواد معدنی و فواید کلی سلامتی ظاهر می شود. با این حال، هر دو انتخاب عالی هستند و ترجیحات شخصی در آن نقش دارند. اگر به بادام زمینی حساسیت دارید، کره بادام درختی یک جایگزین فوق العاده است.
  و جدا از مقایسه کره بادام زمینی و درختی به یاد داشته باشید، این فقط یک ماده مغذی نیست که مهم است، بلکه کل بسته بندی است که سلامت یک غذا را تعیین می کند. بنابراین، چه روی نان تست خود کره بادام یا بادام زمینی بمالید، با دقت از آن و از طعم آجیلی لذت ببرید!
  و همچنین این مقایسه فقط برای اهداف اطلاعاتی است. همیشه با یک متخصص مراقبت های بهداشتی یا متخصص تغذیه برای مشاوره شخصی مشورت کنید.

  این یک سایت آزمایشی است
  ساخت با دیجیتس